یادواره 18 شهید والامقام دفاع مقدس در بیمارستان حضرت زهرا(س) فریمان برگزار شد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

یادواره هجده شهید والامقام دفاع مقدس همزمان با دومین روز از هفته دفاع مقدس با حضورامام جمعه معزز،فرماندار،مدیر امور شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی مشهد،فرمانده سپاه ، سایر مسئولین شهرستان و کارکنان شبکه بهداشت و درمان فریمان در فضای باز و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در محل بیمارستان حضرت زهرا(س) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فریمان:یادواره پدران آسمانی به یاد 18 شهید سرافراز دفاع مقدس که فرزندان آنها در مجموعه شبکه بهداشت و درمان فریمان شاغل هستند برگزار گردید.

دکتر محمد علی پاینده مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریمان در این مراسم ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی و شهدای مدافع سلامت خاطر نشان کرد : فرزندان معزز شهدا،خانواده های شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران، بزرگترین و بهترین یادگاران دوران دفاع مقدس و نیز سند افتخار و عزت این مرز و بوم هستند و تجلیل و تکریم این عزیزان جانفشانی ها و رشادت های این یادگاران را برای مسولان ایران اسلامی یادآوری می کند.

 

حجت الاسلام و المسلمین دکتر معلمی امام جمعه معزز شهرستان فریمان در این مراسم با اشاره به آیه شریفه "وَلا تَحسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ" اظهار کرد:شهادت از نگاه قرآن نوعی مرگ نیست نوعی حیات معقول است و شهدا زنده اند و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند.

حجت الاسلام والمسلمین معلمی با بیان اینکه بزرگداشت شهدا و تکریم خانواده شهدا از نقاط اوج فرهنگ اصیل اسلامی ماست به آثار علامه شهید مرتضی مطهری اشاره نمود و افزود: در آثار این فیلسوف فقیه ؛ شهادت بعنوان نقطه اوج ایثارگری و فضایل بشری مطرح شده است.

در ادامه مداح اهل بیت در رثای شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع سلامت به مدیحه سرایی پرداخت و در پایان از فرزندان معزز این هجده شهید والامقام و همچنین چند تن از مدافعین سلامت شاغل در بخش بیماران کرونایی بیمارستان حضرت زهرا(س) با حضور مسئولین شهرستان  تقدیر بعمل آمد.

گفتنی است در حاشیه برگزاری این مراسم نمایشگاه عکسی با عنوان دفاع مقدس و مدافعان سلامت برپا گردید که حاضران از این عکسها بازدید به عمل آوردند.