تشریح عملکرد شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریمان در ایام تعطیلات نوروزی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریمان اقدامات و خدمات ارائه شده در ایام تعطیلات نوروزی در حوزه سلامت این شهرستان را تشریح کرد. 

دکتر جعفری در گفتگو با وب دا اظهار داشت: در ایام تعطیلات نوروزی2692 نفر به بیمارستان حضرت زهرا(س) فریمان مراجعه کردند که از این تعداد1967 مورد مراجعه به اورژانس بیمارستان ،344نفر بستری در اورژانس،59 عمل جراحی اورژانسی و الکتیو،47 مورد زایمان  و 210 نفر در بخش های مختلف بیمارستان بستری شده اند.

وی با بیان اینکه در برنامه سلامت نوروزی تعداد 30 بازدید در حوزه کیشیک مدیر و مسوولین شبکه از مراکز بهداشتی و درمانی تحت پوشش انجام شده است، خاطر نشان کرد: در این مدت پزشکان متخصص در رشته های داخلی ،قلب،زنان،بیهوشی،جراحی،اطفال،ارتوپدی،روانپزشکی و سونوگرافی جهت ارائه خدمات به مراجعان در بیمارستان حضرت زهرا(س) فریمان حضور داشتند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریمان با بیان این مطلب که بخش دیالیز بیمارستان حضرت زهرا(س) با ظرفیت 9 تخت فعال در ایام تعطیلات نوروزی به بیماران خدمات ارائه نموده است افزود : 238 جلسه دیالیز در همین مدت برای 47 بیمار دیالیزی شهرستان و 7 جلسه دیالیز برای 5 بیمار مهمان انجام شده است.

دکتر مصطفی جعفری گفت : تعداد299 ماموریت توسط همکاران اورژانس 115 در6 پایگاه شهری و جاده ای شهرستان در این ایام انجام شده که از این تعداد 192 مورد منجر به اعزام به بیمارستان و 107 مورد درمان در محل انجام شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریمان اظهار داشت در ایام تعطیلات نوروزی 8 مرکز خدمات جامع سلامت و مرکز 16 ساعته غربالگری کرونا به 2632 نفر مراجعه کننده خدمات بهداشتی درمانی ارائه کردند که این خدمات شامل: ویزیت پزشک ، دندانپزشکی ، ویزیت ماما و مراقبت بارداری و پس از بارداری ، مراقبت نوزادان و کودکان زیر یک سال ، واکسیناسیون ، هیپوتیروئیدی ،حیوان گزیدگی و آزمایشگاه می باشد .

وی با بیان اینکه در همین مدت 1218 مورد مراقبت از مادران باردار(پیش از زایمان و پس از زایمان) و 1097 مورد مراقبت از کودکان زیر 5 سال توسط مراقبین سلامت و ماماها در مراکز خدمات جامع سلامت انجام شده است افزود: :1014 بازدید از اماکن کارگاه ها و کارخانجات با اولویت نظارت بر پروتکل های بهداشتی پیشگیری از کرونا ،282 مورد کلر سنجی ، 34 مورد نمونه برداری آب و 25 مورد برخورد با متخلفین بهداشتی ،توسط کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت در قالب برنامه سلامت نوروزی صورت گرفته است.